nauka

Wszystkiego można się nauczyć. Nawet jeśli nie obejmowało tego nasze podstawowe wykształcenie mamy na rynku do wyboru cały wachlarz możliwości. Szkoleń, kurów lub dla bardziej ambitnych, studiów podyplomowych. W naszej pracy zawodowej, rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na to aby osiąść na laurach i zakończyć naszą edukację oraz rozwój na poziomie uzyskania dyplomu.

Ukończyłem studia i zaczynam pracę…

Dyplom to tylko początek. Często studia dostarczają nam wiedzy czysto teoretycznej i nawet jeśli podejmujemy pracę tematycznie związaną z kierunkiem, który studiowaliśmy, z pewnością jest wiele obszarów, które będą od nas wymagały uzupełnienia wiedzy. Wszelkie kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe, to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które pracują lub planują rozpocząć pracę w branży i tematyce całkowicie nie powiązanej z kierunkiem kształcenia ukończonej szkoły.

Jaki sposób rozwoju wybrać dla siebie.

Mogą to być studia podyplomowe, ale nie każdy jest zainteresowany aż tak długim cyklem nauki. Najczęściej wybieramy kursy i szkolenia ponieważ są krótsze. W czasie kiedy na studiach podyplomowych jesteśmy w jednym cyklu kształcenia i pogłębiania wiedzy z jednej dziedziny, decydując się na kurs, jesteśmy w tym samym czasie zdobyć większą ilość nowych uprawnień. Jest to rozwiązanie, które wymaga od nas poświęcenia mniejszej ilości czasu. Bardzo chętnie wybieraną formą poszerzania swoich umiejętności i kompetencji są także wszelkie kursy językowe. Inwestycja czasu i środków finansowych w naukę języka obcego jest jedną z lepszych form inwestowania w samych siebie. Jest to widza, której nikt nam nie odbierze a pracownik, który potrafi komunikować w kilku językach obcych, dla każdego pracodawcy jest łakomym kąskiem na rynku pracy.
W interesie każdej firmy i każdego szefa czy pracodawcy jest, aby kadra, która pracuje dla niego i na jego rzecz, był wszechstronnie wykształcona i reprezentowała sobą wysoki poziom zarówno wiedzy merytorycznej jak i kultury osobistej. Każdy szef z przyjemnością będzie się na pewno chwalił takim pracownikiem. Niestety nie zawsze będzie to zasługa tegoż szefa. Kursy i szkolenia dofinansowywane lub w całości fundowane pracownikom przez firmy i zakłady, w których pracują wciąż są rzadkością wśród pracodawców. Warto więc po pierwsze zastanowić nad złożeniem petycji do własnego szefostwa o takie dofinansowanie rozwoju kadry lub pokusić się o zainwestowanie w ten proces własnych środków finansowych. Będzie to inwestycja, która z pewnością w przyszłości nam zaprocentuje.